Günün ojesi yaptık.

image

“Madem blogum var, madem yazmayı da biliyorum o zaman neden oje sevdamı paylaşmıyorum?” zihinsel prosesinin bir sonucu olarak yaptığımı ettiğimi buraya da yapıştırmaya karar verdim.

Bugün ders çalışmaya başlamamak için bulduğum oje sürme uğraşının sonucu yukarıdaki nailart oldu. Bu tip manikürleri çok sevdim bu sıralar ve sürekli çeşitli renklerle deniyorum.

Kırmızı – siyah kombininin en büyük sıkıntısı ise doğru kırmızı tonunu bulmak sanırım. Çok nar çiçeğine kaçtığınızda siyah abartılı duruyor, vişne çürüğü eşiğini aştığınızda da kaybolup gidiyor. Aslında benim kullandığım kırmızı rengin bir ton açığı çok daha hoş bir sonuç doğurabilir. Ancak ben o tona sahip değildim.

Bir de oje sürme işlemi bittiğinde mutlaka cila isteyen bir çalışma bu. Cilanın da dezavantajı kuruma süresini uzatması ve sabırsız davranırsanız ojenin üzerinde saçmasapan izlere sebep  olması. Ancak cila hem oje katları nedeniyle oluşacak farkları yok ettiği için, hem de parlaklık kazandırdığı için dezavantajlarına rağmen vazgeçmeyin derim.

Kırmızı: Flormar 228
Siyah kontür: Flormar Nail Art NA12

Advertisements
2 comments
  1. derya said:

    merhaba tatlım oje merakına seçtiğin oje renklerine öncelikle bayıldığımı söylemeliyim ama birşeye de değinmeden geçemicem bebeğim senin tırnak yapın ve ellerin inan bana çok kötü durumda. bir kere parmakların kısa ve tırnakların çok biçimsiz törpüleme şeklini değiştirmelisin bence bu şekilde tırnakların çok geniş ve hiç zarif durmuyor.

    • merhaba, iltifat için teşekkürler. o sırada profesyonel bir bakım almıyordum tırnaklarım için, şimdi durum değişti ancak oje resmi çekmedim uzun zamandır, aklımda olsun ^^

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: