Döndüm!

Daha ilk cümleden kendime bile verdiğim sözü tutamamanın utancıyla özür dileyerek başlıyorum. Önce sınav haftası, ardından düzenlenmesi gereken organizasyonlar falan derken “blogu en fazla 1 hafta boş bırakacağım” yemini yerle bir olmuş oldu. Bu arada doğru düzgün alışveriş yapamadım ancak en azından marka tanıtımı olsun, yeni keşfedilenler olsun yazılabilirdi, olmadı. Belki ben ilk fedakarlığım olarak blogu gördüğüm için de bu ara tahmin ettiğimden çok daha fazla uzadı. Ancak bu sürede var olan kısa zamanımı nelerle geçirdiğimi paylaşmak geri dönüş için mantıklı bir seçim olabilir diye düşünüyorum, Hem de sizin için küçük bir rehber olabilir elbette.

Öncelikle bu sürede en çok ne dinlediğimle başlayabilirim sanırım: Bu yıl en çok beklediklerim arasında olan Zazie’nin Cyclo albümü son 1 aydır sürekli dinlediğim tek albüm.

zazie cyclo18 Mart’ta çıkan albümün her şarkısına ayrı ayrı taptığımı ve kendisini inanılmış özlemiş olduğumu fark ediyorum bu yazıyı yazarken de. Ama herkesin gönlünde bir aslan yatar ya, benimki de Les Contraires. Dinlemek isteyenler için tam “buraya” kendisini bırakayım, bakalım siz de beğenecek misiniz?

İkinci olarak gel gelelim bu süreçte en çok ne izlediğime: Eğer ki Twitter’dan takip edenler varsa zaten fark etmişlerdir ki yeni gözdem Vikings. Daha introsunda Fever Ray çalan bir diziyi sevmemek nasıl mümkün olur zaten bilmiyorum ama hem İskandinav kültürüne halihazırda olan ilgim, hem Skarsgard kardeşlerden oyuncu kadrosunda bulundurması onu benim için daha da vazgeçilmez yapıyor, ha bir de Ragnar Lothbrok gerçeği var ki, allahım hepimize birer tane (:
image

Özellikle Game of Thrones’un ikinci sezona durgun başlaması yüzünden belki bu kadar üzerine düştüm Vikings’in. Ama dedim ya, çok sevdim ve bu dönemde çok izledim. Viking’in ilk sezonu oynamakta şu anda ve 8 bölümü geride bırakmış durumdayız.

Gelelim ne oynadığıma: Yo, hayır bu bölümde Candy Crush çılgınlığımdan bahsetmeyeceğim (: O artık birçokları gibi benim de hayatımın önemli bir parçası. Ancak özellikle erkek arkadaşımın sürekli devam eden Hattrick takıntısının bende menajerlik oyunlarına bir eğilim yarattığı doğru. Ki birkaç yıl öncesine kadar FM oynayarak zamanımı geçirdiğimden, şöyle beni fazla yormayacak bir browser oyunu olsa fena mı olur diye içimden geçirdim.
image

Hattrick tabii ki ilk tercihimdi ancak kendilerinin yeni menajerlere takım verme konusundaki bence fazla temkinli tutumları (iki haftaya kadar varan bekleme süreleri) beni başka oyunlar bulmaya sevk etti. Facebook üzerinden keşfettiğim Top Eleven da biraz yetersiz kaldı ki; tam o anda GoalUnited’ı buldum.

Temel olarak online oynanan bir browser menajerlik oyunu olan GoalUnited aslında çok kullanışlı bir arayüze sahip değil, ama bence Hattrick’e göre daha şık. Tabii dünyanın en şanslı insanı olduğumdan bana düşen takım düşme hattında ve ilk iki maçım ligin ilk iki sırasıyla idi. İlk maçımda lig ikincisi ile berabere kalmama rağmen, perşembe günü liderle oynayacağım mücadele için bolca duaya ihtiyaç duyacağım (:

Son olarak paylaşmak istediğim de bu dönemde en çok nerede gezdiğim: Daha ilk kez gittiğimde yaptığım check-in’de “yeni evimiz olacak” yazdığım Bistro Boteco çoktan kalbimde ona hazırladığım yeri kaptı. Çalışanlarının güler yüzü, birkaç kez gittikten sonra size alışarak çok daha sıcak davranmaları, lezzetli yemekleri, ilgili ve sorunsuz işletmesi sebebiyle muhtemelen uzun bir süre daha benim için ev gibi olacak.
image

Bilmeyenler ya da henüz gitmemiş olanlar için, Tunalı Hilmi Caddesi Bülten Sokak’ta bulunan bistro, Kite’ın hemen üzerinde. Bunu üzülerek söylüyorum ki abartılı fiyatlar çekmeden kaliteli bir işletme bulabilmek artık Ankara’da mümkün değil. O nedenle dilerim fiyatlar ve işletme anlayışları büyük değişimler göstermeden uzun süre bulundukları yerde hizmet vermeye devam edebilirler.

Bu arada minik bir tavsiye; bademli tavuklu salataları bir harika!

Buralara uğramazken, boş vakitlerimi en çok burada bahsettiğim unsurlara harcadım ancak ben sizi ihmal ederken, siz çoktan 2000 kişiyi geçmemi sağlamışsınız bile! Tekrar özür dileyerek en kısa zamanda buraların çok daha renkleneceğini vaad ediyorum! Görüşmek üzere.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: