Supernova ile Jel Eyeliner’lara Giriş – 101

Merhaba! Bugüne kadar blogumuza hiç konu olmayan kozmetik ürünlerinden eyeliner ile serüvenimize devam ediyoruz. Bu posta konu olmalarının sebebi ise benim ansızın likit eyeliner’dan jel eyeliner’a olan sıçramam. Bugüne kadar belki 7 belki de 8 tüp likit eyeliner kullandıktan sonra artık kendisini sonsuza dek bırakamayacağımı düşünürken son denediğim Alix Avien likit eyeliner’ım bitti. Fırsat bu fırsat diye düşünüp hemen elime bir jel eyeliner kaptım, şimdi isterseniz ilk izlenimlerime geçelim.

IMAG0309 (1)Jel Eyeliner’larla ilgili tecrübe ve bilgim çok düşük olduğundan en sık gördüğüm olan Maybelline Eyestudio Lasting Drama’yı almak daha mantıklı göründü gözüme. ben 01 Intense Black rengini 18 lira gibi bir fiyata aldım. Normalde 25 TL olmasına rağmen indirimdeydi Gratis’te. Buna ek olarak bir de sürekli likit eyeliner kullanmanın dezavantajı olarak eyeliner fırçası eksikliği çekiyordum, bu paketin içine Maybelline sağolsun bir de “acemiler için” bir fırça koymuş.

IMAG0311Aslında bu fırçayı beğendin mi derseniz pek değil. Kılları çok yumuşak olmasına rağmen benim hayalini kurduğum kadar açılı bir fırça olmadığını fark ettim. Muhtemel olarak kendisiyle likit eyeliner fırçası ile uzun süre yaşadığımız “düzgün ama kusursuz olmayan” çizgiler elde edeceğiz. Eğer çok profesyonel cat eye kuyrukları gibi hayalleriniz varsa bu fırça size biraz uzak (: Bunun yanında kutunun üzerinde “ıslak mendil” ile temizlenebileceği söyleniyor. Her gün kullanacağım ve sürekli temiz olması gereken bir fırça için ben ise bebek yağı ve bebek şampuanı karışımı kullanıyorum. Hem hijyeni korumak hem de kılların sertleşmesini önlemek adına çünkü jel eyeliner’ların kuruma ve taşlaşma hızları beni oldukça korkuttu.

IMAG0312 (2)

 

Eyeliner’ın pigmentasyonu ile ilgili çekebildiğim en net resim bu oldu. Bu resmin oda ışığında olduğunu söylemem gerekir sanırım. Benim beklediğimden daha pigmentli çıktı açık konuşmak gerekirse. Ama bu noktada eklemem gereken bir şey var ki kurudukça daha da saydamlaştığını fark ettim kısa süre önce. Belki sizin seçimlerinizde de bir yol gösterir diye en son kullandığım likit eyeliner ile kendisini karşılaştırdım. IMAG0313Burada ışık çok daha farklı olsa da bu saydamlık biraz olsun fark edilebiliyor diye düşünüyorum. Belki gece makyajları için olumsuz bir özellik olabilir ama günlük makyajlar için bu saydamlığın daha soft bir görünüm sağlayacağını düşünüyorum.

Ben uzun zamandır kendilerine olan önyargımı kırmış bulunmaktayım. Fırçanın hareket kabiliyeti ile ilgili şu anda net bir yargıda bulunamasam da (makyajlı bir halde aldım ve hala öyle devam ediyoruz :() zaten zor olan likit eyeliner fırçalarına hükmedebiliyorsanız, bunun da altından kalkarsınız diye düşünüyorum. Fiyat olarak da gayet uygun olan bu ürün belli ki bir süre günlük makyajlarımın vazgeçilmezi olacak 🙂

 

 

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: