2013 için En güzel 10 Yaz Ojesi! / Best 10 Polishes for 2013 Summer!

IMAG0648_20130805163146591

Merhaba! Yaz çoktan bitmeye yaklaşmışken geç kalmış bir postla devam edelim istedim 🙂 Bu aralar fazlaca inceleme yazısı oldu, bu ise biraz daha eğlenceli olacak. Elimdekilerden, sevdiklerimden sizler için bu yaz kullandığım en sık 10 ojeyi seçtim. Onları da toprak tonları ve cıvıl cıvıllar olarak ikiye ayırdım 🙂 Geçen yıl bolca mint yeşillere, açık maviler ve neon mavi/sarılara doyduk bence. O yüzden ben bu yaz daha çok toprak tonlarını, daha mat ojeleri kullandım. Bakalım benim en çok kullandığım koyu tonlar hangileri imiş?

Good evening! I want to continue with an overdue post within the end of summer. There are a lot of review posts lately, but this one will be more entertaining. I picked my summer favorites for you and seperated them as nudes and chirpings. I think mint green, neon yellow and blue remained in last summer. Let’s look at my favorite nudes;

IMAG0651_20130805163445838İlk oje daha geçen gün aldığım çok tatlı bir somon.  Rimmel London’a ait Kate serisinden. 705 Reggae Splash isimli.  – The first one is so sweet salmon color. It’s from Kate collection of Rimmel London and is named 705 Reggae Splash.

İkinci ojemiz ise Essence’e ait sedefli bir inci rengi. Onun da numarası 51 Mellow Yellow. – The second one is from Essence. It’s nacreous pearl color. The number of polish is 51 Mellow Yellow.

Üçüncüsü size daha önce de tanıttığım yine Rimmel London’a ait 710 Chic and Cheerful. Ben kendisine üzüm kurusu rengi diyorum 🙂 – The third is 710 Chic and Cheerful from Rimmel London that I introduced you before. I call it as dried grape color.

Dört ve beşinciler ise Flormar’dan 320 ve 451. Çok opak ve koyu bir gül kurusu ile zeytin yeşilini de listeye almazsam olmazdı 🙂 Hemen aşağıdaki resimde tüm bu ojelerin gün ışığındaki swatch’larını bulabilmeniz mümkün. – The forth and the last is from Flormar; 320 and 451. Very high opaque old rose and olive green should be here 🙂 You can see all swatches in following photo in day light.

IMAG0652_20130805163613538

Gelelim her ne kadar artık neonlardan sıkıldık desek de, mint yeşili gördüğümüzde tüylerimiz diken diken olsa da vazgeçemediğimiz cıvıl cıvıllara: – Moreover, we should use colorful ones as summerly:

IMAG0649_20130805163534157

Bu sıradaki ilk iki ojemiz Flormar’a ait. İlk olarak 409 numaralı fuşya ile başlayalım. Dünyanın en tatlı tonuna sahip ojesi olabilir, bronz ellere de pek yakışır. İkincisi ise bir klasik; 363. Hiç kırmızısız bir yaz düşünülür mü? Bu da en çok beğendiğim kırmızı tonlardan biri, oldukça koyu. – The first two are from Flormar. We start with the 409 dark fuschia. It can be the sweetest color and it’ll befit with bronze hands. The second one is a classic; 363. Can you imagine a summer without red? 

3. sırada Pastel yer alıyor. Mat bir bitişe sahip bu oje Magic Sand koleksiyonundan 723. Aynı zamanda kum gibi küçük pütürler bırakıyor tırnağınızda. Instagram’da da son favorim olarak paylaşmıştım, sanırım uzun süre öyle olacak 🙂 – Pastel placed as a third. This polish has matte finish and is from Magic Sand Collection; 723. It has rough feeling in your nails. I shared it as my current favorite at Instagram.

4. Oje Flormar SuperShine serisinden. 49 numaralı bu yeşil çok neon gibi dursa da aslında değil. Ama parlaklığı mükemmel! – The forth is from SuperShine set of Flormar. 49 numbered this polish looks like a neon but actually it’s not. But its shining is perfect!

5 ve son oje yine Pastel’e ait. Sınırlı koleksiyonda yer alan bu oje 308 numara. Bir daha kendisini bulamadım ve bitecek diye aklım çıkıyor ama dünyanın en tatlı sedefli sarısı! – The fifth and the last one is again Pastel. 308 numbered polish is ftom Limited Collection. I could not find it again but it’s the most amazing shiny yellow of the world!

Bu seride bir de jokerimiz var ki o da hepinizin çok iyi bildiği Golden Rose’tan. Jelly Jewels koleksiyonunun bulunması en zor ama en güzel parçası 115 🙂 İçinde çok güzel açık mavi ve pembe simler olan beyaz bazlı bu oje her şeyin üzerine cuk oturuyor.  – There is a joker in this set that well-known Golden Rose one. It’s so hard to find in Turkey but it’s the most beautiful one in Jelly Jewels collection; 115. There are cute blue and pink silvers in this white-based coat. 

Gelelim bu serinin swatch’larına; – Here’s the daylight swatches!

IMAG0653_20130805163657033

Bu liste tamamen benim beğenilerime göre hazırlandı, sizin de benim için önerileriniz varsa lütfen yorum olarak bırakın 🙂 Umarım sizin için eğlenceli bir post olmuştur. Kendinize çok çok iyi bakın!

This list prepared according to my credits, if you have a recommendations like them, please leave a comment 🙂 I hope you had fun. Take care!

__

Twitter:  @burninsupernova

Instagram: burninsupernova

Mail: dilsahdeniz@yahoo.com

Follow on Bloglovin

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: