5 Ways To Dry Your Nails Fast! / Ojeleri Hızlı Kurutmanın 5 Yolu!

Çok uzun zamandır sadece inceleme yazısı yazdığımı biliyorum. Bu yazı da review’ler için minik bir ara olsun, hem de ipucu yazılarına devam etmiş olalım. Eminim siz de benim gibi ojelerin kurumasını beklerken sinir krizlerine girenlerdensinizdir. Tüm bu zahmete rağmen tam kuruduğunu sandığınız anda yeniden bozulan ojeler tarih boyunca kadınların karşılaştığı en büyük meydan okuma bence. Peki var olan ojeyi daha hızlı kurutmanın bir yolu var mı, hemen bakalım:

I know, I’ve been writing reviews for a long time. This post can be a little break for reviews and we can keep going clue posts. I am sure that you get mad like me while you are waiting to dry your polish. I know, for all these struggles, damaging polishes are the most difficult challenge that women kind have ever seen. Let’s look at easy ways to dry polishes faster!

1-İlk ipucu buz ve soğuk sudan geçiyor, eminim bu yaz aylarında hayır diyemeyeceksiniz 🙂

1

Büyükçe bir kaba önce birkaç kalıp buz, ardından da “soğuk” su ekliyoruz. Daha sonra ellerimizi bu suya daldırıyoruz ve dayanabildiğimiz kadar bekliyoruz. Bu manikürünüzün daha çabuk dondurarak size zaman kazandıracaktır.

The first clue includes ice and cold water. We put ice and cold water in biggish bowl by turns. After that, we put our hands into the bowl and wait until we give up. It saves your time via freeze-drying.

2- Kurutucu tırnak ürünü kullanmak:

2

Bu ürünlerden en önemlisi ve benim kullanma fırsatım olan O.P.I’a ait Drip Dry. Bu tip ürünler genellikle damlalık gibi aplikatörlerle geliyorlar ve tırnak büyüklüğünüze göre bir ya da iki damlayı tırnağınıza damlatmanız gerekiyor. Ardından birkaç saniye içerisinde ojelerinizin kuruduğunu görmek mucize gibi bir şey! Ancak bu ürünün bir top coat (üst kat) olduğunu düşünmeyin! Tamamen saydam ve içeriği sebebiyle ojeyi direkt olarak kurutabiliyor.

This type of nail product helps you to dry your nails. The most important one is O.P.I Drip Dry. I experienced it before. This product came with an applicator like dropper and it requires to drop one or two spot on your nails. It can dry your nails in few seconds! But it’s different from top coat.

3-Oje kurutucu spreyler:

3

Daha önce incelemesini yaptığımız bir ürünle devam ediyoruz! Son zamanlarda fazlaca yaygınlaşan bu ürünlerin pratikliği de dillere destan. Tırnağınıza ojeyi sürdükten bir dakika sonra yaklaşık 30 cm’den ellerinize sıkıyorsunuz. Zaten sıktığınız anda tırnaklarınızı donduran bu ürünler de kendini geliştirdi. Artık katiküller için nemlendirici içeren çeşitleri de çoktan piyasaya sürüldü. Bu ürünü kullandıktan sonra lütfen ellerinizi yıkamayı unutmayın. Uzun süre deri ile temas etmesi tavsiye edilen bir ürün değil maalesef.

The third one is the product thet I wrote about before. It’s so practical. You put a polish on your nails and wait for a minute. There must be 30 cm between the spray and your nails. It also has a new formula, some of these sprays include moisturiser for your cuticles.  Please don’t forget to wash your hands after application. It’s not so useful to touch with your skin for a long time. 

4- Saç kurutma makinesi:

4

Saç kurutma makinesi ile manikürünüzü kurutmanın en önemli noktası soğuk hava verdiğinden emin olmanızdır. Sıcak hava manikürünüzün kurumasını geciktirir ve likit yapısını korumasına neden olur. Ancak soğuk hava katılaşmayı hızlandırır. Saç kurutma makinesinin fazlaca yakın olmamasına dikkat etmelisiniz, aksi takdirde henüz kurumamış olan ojeler balon oluşturmaya ve ize sebep oluyorlar.

Hairdryer is an another way! But you have to be sure that it blows cold air. Hot air causes to keep your polish liquid. But cold air helps solidification process. Holding close causes to bubbles and deformations on your polishes. 

5- Hızlı kuruma için üst baz:

5

Her manikür için kullanmamız gereken bir ürün aslında üst baz. Ancak çoğu zaman aceleden çoğu zaman da üşenmekten bunu uygulamıyoruz. Ancak saniyeler içinde ojelerinizi kurutacak bir ürün için üşenmezsiniz sanıyorum? Essence gibi uygun fiyatlı markalardan Dior’a kadar her firma artık bir hızlı kurutucu ürüne sahip. Bu noktada üst bazın matlaştırıcı ya da parlatıcı olmamasına dikkat edin. Sürpriz bir sonuçla karşılaşmak hoş olmayacaktır 🙂

The fifth and final way is top coat. Most of the time, we are too lazy to apply a top coat. But if it dries your polish in a seconds, you can not be lazy no more. A drugstore brand Essence, and also high-end brand Dior have a fast drying top coat. At this point, you must be careful about your coat’s type; it can’t be mattifying or varnish.

Benim aklıma gelen en hızlı oje kurutma yöntemleri bunlar oldu! Umarım sizin de işinize yarar. Eğer bunlar gibi işlevsel bulduğunuz fikirler varsa lütfen yorum olarak bırakmayı sakın unutmayın!

These are my favorite ways. I hope you’ll enjoy. If you have suggestions, please leave a comment! 

__

Twitter: @burninsupernova

Instagram: burninsupernova

Mail: dilsahdeniz@yahoo.com

Follow on Bloglovin

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: