Review: Rimmel London Hide the Blemish Concealer

IMAG0690_20130821105337305Merhaba! Aslında bugün Maybelline Color Tattoo‘lar ile ilgili bir review olacaktı ancak baktım ki günlük makyaj için kullandığım kapatıcımın bitmek üzere olduğunu fark ettim. Bitmeden de bir inceleme yazısı gelsin istedim.  Stick ve katı yapıdaki bu ürünün avantajları / dezavantajları nelerdir diyenleri hemen aşağıya alalım:

Good morning all! Actually I planned to write a review about Maybelline Color Tattoo‘s but I realized that my daily concealer is almost finished! You can continue to read if  you wonder about advantages/disadvantages of this stick and solid product:

Öncelikle kendisi her ne kadar katı bir ürün olsa da kendisinin çok yumuşak bir yapısı olduğunu söylemeden geçemem. Bu tip ürünlerde genellikle parmak ısısına ihtiyaç duyulur. Ancak bu ürün öyle değil. Kapağını açtığınız gibi yüzünüze, göz altlarınıza çok rahatça sürülüyor ve dağıtmakta zorlanmıyorsunuz. Kendisinin fırçayla dağıtmak için fazla uygun olduğunu düşünmüyorum çünkü çok koyu yapılı olmadığından zaten dağıttığınız anda kapatıcılığını kaybediyorsunuz.

Firstly, it has a soft nature. Generally these products need finger heat. But this product doesn’t. You can apply easily on your face or under-eye and it’s so easy to blend it out. I am not sure about using brush upon this concealer because extra blending loses its corrector effect.

IMAG0691_20130821105509632Benim rengim 103 Soft Honey. Bu rengin benim için en uygun olan olduğunu söyleyebilirim. Ancak normalde karşılaştığımız katı kapatıcılara ait turunculuğu maalesef bu üründe bulamıyoruz.  Daha ziyade stick bir fondötenmiş gibi düşünebilirsiniz. Hal böyle olduğundan koyu renkli göz altı halkaları için yeterince kapatıcı olduğunu düşünmüyorum. Benim göz altlarım kısmen daha aydınlık olduğundan beni tatmin edebiliyor ama eğer gerçekten koyu halkalarınız varsa beklentilerinizi karşılamayabilir.

My color is 103 Soft Honey. I can say that it fits me. But it’s not so orange-coloured concealer in comparison to other ones. It’ looks like a stick foundation rather than a concealer. I don’t think it can hide all your dark circles. If you have really dark circles, it could not welcome your expectations. 

IMAG0695_20130821110613453

Ürün 4.5 gr. Yani standart bir ruj ile neredeyse aynı. Ancak ben yaklaşık 1, 1.5 ayda yarısına geldim bile. Çok bereketli olduğunu söyleyemem. Kolay sürüldüğünden ve full kapatıcılık sağlayamadığından sanırım ne kadar harcadığınızı fark etmiyorsunuz bile. Bu arada kendisi aydınlık bir görünüm kazandıran kapatıcılardan değil. Ayrıca üzerine (tercihe bağlı olarak) bir de aydınlatıcı kullanmanız gerekebilir.

It’s 4.5 gr. The same amount with an ordinary lipstick. But I used half of it in a month. Besides, it’s not a kind of highlighter-concealer product. It might require an additional highlighter optionally.

IMAG0693_20130821105747150 IMAG0694_20130821105909093Yukarıdaki iki resimde tenimde nasıl durduğunu görmeniz mümkün.  kendisinin bir diğer dezavantajı ise bu yağlı yapısından dolayı sabitlenmesinin zor olması. Aynı makyajda kullandığım fondöteni 5 saatte bir pudralamam gerekirken bu ürünü iki saatte bir pudralamanız gerekiyor çünkü hem gözaltının yağlı bir bölge olmasından hem de kapatıcının yağlı olmasından dolayı birikme de yapabiliyor.

From two photos above, you can see how it looks on my skin. Being too oily is an another disadvantage. My foundation requires a powder in every 5 hours but this product requires more frequent application. 

Peki ya avantajlar? Hem 10 lira civarı bir fiyata günlük makyajınız için bir kapatıcı sahibi olabilirsiniz, hem de pakedi sayesinde kolayca çantalarda taşıyabilirsiniz! Benim için yeniden alınacak bir ürün değil, ama günlük bir kapatıcı arandığında akla geleceklerden biri oldu 🙂 Sizin de bu ürünle ilgili fikirleriniz varsa, lütfen yorum bırakmayı unutmayın!

What about advantages? You can have a concealer that costs only 3.8 € and also you can carry it easily in your bag. It’s not one of repurcased products for me but I’m glad to meet with it! If you have a comments about the Blemish Concealer, please leave a comment!

__

Twitter: @burninsupernova

Instagram: burninsupernova

Mail: dilsahdeniz@yahoo.com

Follow on Bloglovin

Advertisements
2 comments
  1. Mind checking out my blog, or even following? If not that’s totally okay ♥

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: