Ayın El Bakımı Favorileri! / Favorite Hand Care Products of the Month!

IMG-20130912-WA0004

Merhabaa! Hem tatilde olduğumdan hem de yaz mevsiminde tırnakların havasız kalmasının daha sakıncalı olduğunu bildiğimden neredeyse 1 aydır oje kullanmıyorum. Kullanmam dahilinde de aynı gün temizlemeye özen gösteriyorum. Ancak bu süreçte sürekli bir manikür ihtiyacım oluşmaya başladı tabii. Normal şartlar altında 10 günde bir manikür yapar, kütiküllerimi de keserim. Bildiğiniz gibi bir kere başlayınca hep sürüyor bu dert.

Hello again! Because of my holiday and summer, I have never used a nail polish for a month. Summer makes your nails more stuffy than winter. If I wear a polish, I care to remove it in same day. But I needed to manicure my nails. Normally, I do once in 10 days and cut my cuticles. 

IMG-20130912-WA0005Ama artık tırnak etlerim manikürü kaldırmamaya başladı, çok daha hassaslar ve sürekli kanıyorlar ki yıllardır manikür yapan biri olarak usta sayılabileceğimi düşünüyorum. O yüzden artık kütiküllerimi kesmemeye karar vermiş bulunuyorum. Bu sebeple de Kalyon’un Tırnak ve Tırnak Eti Bakım Yağı‘nı aldım.

But my cuticles are more sensitive inowadays. They always bleed. Because of it, I decided not to cut my cuticles anymore. I bought Kalyon’s Nail and Cuticle Care Oil.

Bebek yağı gibi bir yapısı var, fırçası yardımıyla kütiküllerinizin üzerine yayarak masaj yapıyorsunuz. Daha sonra zaten yumuşayan kütiküllerinizi itebiliyorsunuz kolaylıkla. Benim normalden daha fazla kuru olan tırnak etlerim için çok ama çok besleyici oldu.  Her gün 20 dakikalık bir masajla sanırım manikür problemimden sonuna kadar kurtulmuş oldum. İçeriğini de aşağıda bulmak mümkün:

It makes feel like baby oil. You put the oil on you cuticles with little brush then rub. Thus, you can push back your cuticles. It’s  very nutritious for my extra dry skin. I hope, I avoid my manicure problem forever. You can find its  content below:

IMG-20130912-WA0007

İkinci ürünüm ise tamamen şans eseri annemin önerdiği bir el kremi. Kendisine hediye olarak verilen ürünün Türkiye’de satılıp satılmadığını bilmiyorum. Ama dünyanın en güzel el kremi olabilir, hem yapısı, hem kokusu, hem tüm gün boyunca hiç azalmayan nemi ile. Aveo isimli kreme bakıyoruz hemen:

My second product is a hand cream that my mother proposed. It was a gift for her but she share with me. It can be the best hand cream of the world. Its nature, smell and moisture is incredible. It named Aveo:

IMG-20130912-WA0002Yapısı bildiğimiz el kremlerinin o yoğunluğundan çok uzak. Vücut losyonlarıyla neredeyse aynı likit yapıya sahip ve papatya özü içeriyor. İnanılmaz güzel bir papatya kokusuna sahip. Küçücük bir damla iki elinize de yetiyor ve elinizi ne kadar yıkarsanız yıkayın nemli kalıyor.

It’s nature is far from customary hand cream intensity. It’s liquid as much as body lotions and includes chammomile bio. A small drop is enough for your both hands. It smells so daisy. And it keeps own moisture no matter water or soap.

Ben Ağustos ayı boyunca bu iki ürüne bağımlı yaşadım diyebilirim, ikisini de çantamdan hiç ayırmadım. Sizin de el kremi ve bakım yağı olarak önereceğiniz markalar varsa lütfen yorum olarak bırakın ve takip etmeyi sakın unutmayın!

I was addicted to these two products all August. If you have a hand cream and care oil suggestions , please leave a comment and don’t forget to follow me!

__

Twitter: @burninsupernova

Instagram: burninsupernova

Mail: dilsahdeniz@yahoo.com

Follow on Bloglovin

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: