Canımdan Öte, Canımdan Ziyade

IMAG0249Ben çok sevgi dolu bir ailede büyüdüm. Hiçbir zaman utanç olmadı bizde sevgi göstermek.

Bundan 15 yıl önce gördüğüm sevgiyi, bir daha hiç görmedim ama annemin, babamın gözlerinde. Dersimden çıkarak koşarak hastaneye gittiğimde ne ile karşılaşacağımı bilmeden, sırf sen geleceksin diye alınacak bilgisayarın hayaliyle geçirecektim yarını. Kardeş isteyip istemediğimi hatırlamıyorum pek.

Annemin bir oğlu olması istediğini çok iyi hatırlıyorum. Buna hiç üzülmemiştim ama, onu da hatırlıyorum. İsminin Murat olmasını ne kadar çok istediğimi hatırlıyorum, çünkü en sevdiğim arkadaşımın kardeşinin adıydı Murat. Onun gibi ol, oyun arkadaşı ol istiyordum.

Ben babamın gözlerinin dolduğunu iki kez hatırlıyorum. Birinin sen daha birkaç saatlikken kucağında olduğunu biliyorum, birinin sünnet olduğun gün olduğunu. Güzel bir lise kazandığını öğrendiğimde nasıl gözlerimin dolduğunu da çok net hatırlıyorum. Ne zaman o kadar büyüdüğünü hatırlayamıyorum.

Çok zaman geçiremedik hiçbir zaman beraber, biliyorum. Ben hep uzaktım ama telefonda “Ne zaman geleceksin?” deyişlerini biliyorum. Ben Ankara’dan hep sabaha karşı döndüm evime, uyanıp yatağından yanıma uzandığını çok hatırlıyorum. Hiçbir zaman aynı olmayacağımızı biliyorum, her zaman anne kokacağını da biliyorum. Bana kalan en büyük emanet olacaksın bir gün, nasıl korurum hiç bilmiyorum.

Babaannem seni kucağıma verdiğinde, “Ama bu çok küçük öpemem ki” dediğimi hatırlıyorum. Daha birkaç ay önce hırkanın artık kollarımdan büyük geldiğini de çok iyi hatırlıyorum. Sen olmasaydın hepimizin bir yanı eksik kalırdı, biliyorum. Küçücük bir aile içinde hiç büyüyemeyeceğin için üzgünüm, en küçücüğümüzsün, en kıymetli kalacaksın, şansına küseceksin.

Kocaman hediyeler aldım ben, küçücükler de boyundan büyük anlamlar taşıyan. Hiçbiri senin kadar güzel olmadı. Sen; annemin, babamın en güzel armağanısın bana. En kötü günde, başında dimdik durmam gerekensin, evi, yurdu olmam gerekensin. Babam olmadığında, başımdaki erkeksin. Annem olmadığında, kocaman adamken annem kokan olacaksın.

İyi ki doğdun miniğim, iyi ki varsın. Her zaman karşı yatağında uyanamayacak ama her zaman yanında olacağım, unutma.

IMG-20131230-WA0021

 

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: